Lekkie i świeże zapachy do domu na lato!

Dyfuzory i świece zapachowe to idealny wybór nie tylko na jesienno-zimowe wieczory. Świetnie sprawdzą się również latem. W cieplejsze dni warto wybierać nuty zapachowe, które dodają energii, pozytywnie nastrajają do życia i kojarzą się z wakacjami. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać idealny zapach na lato.

Zapachy na lato – jak wybrać?

Idealny letni zapach współgra ze słońcem oraz działa orzeźwiająco. Perfumy do domu na lato najczęściej składają się z naturalnych składników roślinnych. Olejki eteryczne charakteryzuje górna nuta zapachowa, dzięki czemu są niezwykle lotne, szybko rozchodzą się w powietrzu oraz mają świeży aromat. Pozwala to na uzyskanie efektu orzeźwienia, co przekłada się na zastrzyk energii i motywację do działania.

Zapachy do domu przyjmują różne formy. Zarówno mogą to być świece, jak i dyfuzory zapachowe, które są niezwykle uniwersalne. Akcesorium składa się ze szklanego pojemnika, w którym zanurzone są cienkie bambusowe patyczki. Każde nasączone drewienko przenosi aromat z buteleczki na zewnątrz poprzez efekt parowania. Należy zmieniać ułożenie patyczków co 7 dni, by wzmocnić idealny zapach w domu. Z kolei świece zapachowe tworzą miłą i przytulną atmosferę. Zaleca się je palić letnimi wieczorami. Migoczący płomień relaksuje, a perfumy pięknie pachną w całym domu. Aromat świec wypełnia pomieszczenie jeszcze kilka godzin po zgaszeniu płomienia.

Zapachy współgrające z wysokimi temperaturami to lekkie, cytrusowe, wodne i zielone aromaty. Przywodzą na myśl wakacje, kojarzą się z morzem, relaksem i wypoczynkiem. Co więcej, zawarte w nich olejki eteryczne walczą ze zmęczeniem, dodają energii i odpowiadają za efekt orzeźwienia organizmu.

Cytrusowe zapachy do domu

Lato to idealna pora na cytrusowe aromaty. Dyfuzory zapachowe w swoim składzie najczęściej zawierają bergamotowy, cytrynowy i cytronelowy olejek eteryczny. To piękne aromaty, bez których ciężko sobie wyobrazić idealny zapach na lato. Mają działanie odświeżające i energetyzujące. Ponadto pomagają się odstresować i pozbyć napięć. Cytrusowe pachnidła dodają energii oraz są niezwykle długo wyczuwalne. Co więcej, świeże perfumy działają odstraszająco na owady. Nie lubią ich kleszcze, komary i meszki. Ciekawą propozycję stanowią cytrusowo-lawendowe perfumy do domu na lato, które oferuje marka Loris – zapachy. Wśród nich znajdziesz wiele propozycji, które idealnie sprawdzą się na cieplejsze dni.

Owocowe zapachy na lato

Kolejną propozycją są owocowe zapachy charakteryzujące najcieplejszą porę roku. Latem dominują pomarańcze, mango, maliny, wiśnie czy ananasy. Każdy z wymienionych aromatów ma nieco odmienne działanie. Tego typu perfumy do domu na lato mogą być słodkie, soczyste, a tym samym przywoływać miłe wspomnienia z egzotycznych wakacji lub być świeże i orzeźwiające jak domowa lemoniada. To, jakie nuty wybierzesz, zależy jedynie od Ciebie i Twoich preferencji. Owocowe letnie zapachy poprawiają nastrój, jednocześnie działając orzeźwiająco. Warto wybrać Loris zapach do domu Mango lub Loris zapach do domu Truskawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *